Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Konopnicy

W pierwszą niedziele lipca (02.07.2023r) na stadionie MLKS w Konopnicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla gmin Konopnica oraz Osjaków.

Po dwóch tygodniach ciężkich zmagań, godzinach spędzonych na treningach wreszcie przyszedł dzień zawodów. O godzinie 14 drużyny weszły na plac, gdzie zostały przywitanie przez sędziów i miejscowe władze. Po odprawie dowódców, seniorzy kat.”A” rozpoczęli swoje zmagania w sztafecie pożarniczej 7x50 z przeszkodami. Druhowie naszej jednostki uzyskali najlepszy czas - 59.00 sekund co pozwoliło nam objąć fotel lidera. Po seniorach przyszedł czas na drużyny kobiece i młodzieżowe, gdzie startowały dwie nasze drużyny. Po zakończeniu sztafety rozpoczęło się ćwiczenie bojowe. Nasi druhowie ukończyli ćwiczenie w czasie 39.80 sekund, czas ten podobnie jak sztafeta był najlepszy! Łączny czas - 98,80 sekund pozwolił nam zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej gminy Konopnica, jednocześnie był to najlepszy czas uzyskany na całych zawodach. Drużyny młodzieżowe zajęły 2 i 4 miejsce, zwyciężała młodzieżówka z OSP Rychłocice, a 3 miejsce zajęła MDP Konopnica. Dodatkową atrakcją podczas zawodów był występ oldboyów naszej jednostki, którzy wraz z druhami z OSP Osjaków pokazali, że w dalszym ciągu pozostają świetnie wyszkoleni i wysportowani.
Dziękujemy bardzo wszystkim zawodnikom za zdrową i sportową rywalizację oraz kibicom za doping. Dziękujemy również uczestnikom i trenerom, którzy poświęcali swój czas i codziennie do późnych godzin byli obecni na treningach, wasza praca zaowocowała najlepiej jak mogła.
A my widzimy się we wrześniu w Komornikach, gdzie nasza jednostka wspólnie z jednostką z Rychłocic będzie reprezentować gminę Konopnica na zawodach powiatowych.