Dzień otwarty

 

W ubiegłą niedziele (03.10) nasza jednostka wraz z mieszkańcami wsi i wszystkimi przybyłymi gośćmi pożegnała letni sezon w ramach dnia otwartego w OSP Szynkielów. Całą imprezę otworzyły zawody o Puchar Naczelnika na specjalnie przygotowanym torze, który tylko wyglądał na łatwy. Jednakże dzięki dobrej sprawności fizycznej, zaangażowaniu i pracy zespołowej nasi strażacy w rewelacyjnych czasach pokonali pod okiem sędziów każdą przeszkodę. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności i umocnić wszystkich przybyłych widzów w przekonaniu o wysokim poziomie działań ratowników, którzy wyjeżdżają do akcji.
Kolejnym elementem był pokaz naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która musiała zmierzyć się z prawdziwym pożarem, a następnie torem przeszkód, na który składały się elementy ratownictwa medycznego. Umiejętności naszych dzieciaków udowodniły jak świetlana przyszłość czeka naszą jednostkę pod kątem dobrze przeszkolonych ratowników, którzy już od najmłodszych lat chcą kształtować się w OSP Szynkielów.
Na przybyłych gości czekała również strefa gastronomiczna, w której można było coś przekąsić między atrakcjami, które przygotowaliśmy.
Każdy z nas doskonale wie jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach dlatego dla najmłodszych została przygotowana lekcja edukacyjna, którą poprowadziła nasza druhna Marta, która na codzień pracuje w policji. Dla naszych druhów czekały też konkursy, które dosłownie połączyły nas i wymagały trochę sprytu, by je „rozwiązać”. Znalazło się też coś dla dorosłych, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w mini turnieju Paintballa.

Jako jednostka wyrażamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które wsparły nas w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.
DREWPAL Agnieszka Sowała
AGROPASZ Klaudiusz Pająk

P.P.H.U. GABIKO Romuald Godliński
PAINTBALL OSJAKÓW Szymon Tokarek
ZAKŁAD CUKIERNICZY Marek Bladowski
PIEKARNIA Marian Sujka
ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO J.S.M.J. Mielczarek
ZAKŁAD PRZETWÓRSTWO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE Jacek Podgórniak
OŚRODEK ZACISZE Katarzyna i Andrzej Kamińscy

Dzień otwarty jednostki uważamy za bardzo udany, będziemy wracać do Państwa z takimi imprezami, które przez edukacje, sprawdzenie umiejętności i zabawy mogą łączyć różne pokolenia i uczyć wielu ważnych zagadnień. Podziękowania należą się również naszemu Zarządowi OSP Szynkielów, a szczególnie Naczelnikowi druhowi Robertowi za profesjonalne podejście do organizacji dnia otwartego. To ogromne szczęście posiadać grupę ludzi, która potrafi tak współpracować i tworzyć historię naszej jednostki. Za rok na pewno wrócimy a naszym druhom polecamy dalsze ćwiczenia, ponieważ tor nie zapowiada się na łatwiejszy.

1
2
3
4
5
6
15
8
7
14
9
16
17
18
19
10
11
12
13
20
21
23
24
25
26
27
28
29
31
32
22
30